3D print kalupa za lijevanje u pijesku – Dalekovod OSO
Saznajte kako je Dalekovod OSO pomoću Stratasys F170 3D printera ubrzao izradu kalupa za lijevanje u pijesku i rasteretio svoje CNC strojeve.
Dalekovod OSO, dio Dalekovod Grupe, više od 75 godina proizvodi opremu za elektroenergetsku i željezničku infrastrukturu, a danas izvozi u preko 80 zemalja. Tradicionalno su modele za lijevanje izrađivali na CNC strojevima, što je često trajalo tjednima i zahtijevalo dodatne ručne dorade. To je također značajno opterećivalo njihove CNC obradne centre i proizvodne kapacitete.
Prije godinu dana uveli su tehnologiju 3D printa uz podršku tvrtke IZIT i Stratasys rješenja. Novi proces značajno ubrzava izradu, smanjuje potrebu za radnom snagom i oslobađa CNC strojeve za druge projekte. Stratasys F170 printer s materijalom ASA omogućava brze, precizne i funkcionalne dijelove, od prototipa do steznih naprava, s minimalnim nadzorom i visokim standardima kvalitete.
Rezultati su već vidljivi: modeli i stezne naprave izrađuju se brže, uz manji trošak i bolju funkcionalnost.
3D print kalupa za lijevanje u pijesku: Preuzmite besplatni case study i saznajte:
- Više o tehnologiji i materijalima koji su korišteni
- Koji su izazovi uspješno riješeni – konkretni brojevi!
- Kako je Dalekovod OSO ubrzao izradu kalupa i oslobodio CNC kapacitete
Posebna ponuda za kraj godine
Industrijski 3D printeri F123 serije sada su dostupni i manjim timovima i pogonima po sniženoj cijeni,
uz doživotni popust 35% na odabrane materijale. Istražite ponudu!
